У Прилуках завершено створення Алеї Героїв

До Прилук повертаються Герої. Незабутні, мужні, справжні патріоти своєї землі. 9 травня у рамках загальноміських заходів до 69-ї річниці Перемоги у Сквері Вічної Слави відкрито другу частину Алеї Героїв.

Проект з увіковічення пам’яті Героїв Радянського Союзу та повних кавалерів ордена Слави, чиї долі були пов’язані з Прилуками, ініціювали ветерани міста. А втілили його у життя депутат Чернігівської облради, Почесний громадянин м. Прилуки Анатолій Мирошниченко та депутат Київради Сергій Варнавський. Бронзові погруддя Героїв виготовив столичний скульптор В’ячеслав Дідківський, який уже працював у проектах Анатолія Мирошниченка (реставрував єдиний в Україні пам’ятник Кобзарям у Сокиринцях, створював погруддя похованого у Сквері Вічної Слави в Прилуках Героя Радянського Союзу Митрофана Зіньковича).

Перші три монументи Алеї: погруддя Героїв Радянського Союзу Олександра Алгазіна, Олексія Панченка та Олександра Коробова – було урочисто відкрито у жовтні 2013-го. Тоді, окрім городян, меценати запросили на свято родичів Олександра Кузьмовича, Олексія Яковича і Олександра Васильовича. Отак із покоління в покоління передається пам’ять про подвиги визволителів, завдяки чому імена Героїв не зникають у небутті.

Окрім родичів повних кавалерів ордена Слави, ветеранів та керівництва Прилук, на урочистостях була присутня громадськість міста. Люди прийшли, аби вшанувати пам’ять безстрашних захисників Вітчизни.

Кожен із тих, чиї погруддя на День Перемоги постали неподалік Вічного вогню, гідний такої шани й поваги нащадків. Григорій Риженко удостоївся трьох орденів Слави за успішне виконання бойових завдань. Ордени Слави Івана Катєчкіна теж усі бойові: орден третього ступеня – за форсування Дністра, другого – за бій у ході Яссько-Кишинівської операції, коли взвод Івана Єгоровича знищив десятки ворожих танків, першого – за звільнення Бєлграда. Григорій Шекера три ордени отримав менш ніж за рік – із травня 1944-го по березень 1945-го. І теж усі за бойові заслуги.

Григорій Риженко, Іван Катєчкін, Григорій Шекера були абсолютно різними людьми, з різними характерами і долями. Але їх усіх об’єднує Подвиг, який вони здійснили у роки Великої Вітчизняної. І забувати про нього ми не маємо права.

Головний меседж, який надіслали меценати молодим поколінням, створивши Алею Героїв, такий: «Не забуваймо!» Завжди пам’ятаймо, яку ціну заплатив український народ за Перемогу. І об’єднуймося заради того, щоб зберегти здобутий визволителями Мир.