Прилуцька рада ухвалила провладне звернення про ситуацію в країні

Позачергова сесія Прилуцької міської ради, яка відбулась 4 грудня, була ініційована паралельно з двох сторін. Першою стороною була міська влада, другою – група депутатів. Тема зібрання одна – висловити засудження дій правоохоронців, які побили людей на Майдані у Києві 29-30 листопада та задекларувати думки стосовно соціально-політичної ситуації в державі. Втім розглядали 2 проекти рішень, суть яких зовсім різна.

Одне з рішень носило назву «Про звернення президії Чернігівської обласної ради». Ним міська рада мала «підписатись» під тим самим зверненням президії до Президента, Прем’єра, спікера та співгромадян. У тексті – засудження дій правоохоронців, наполягання на розслідуванні інциденту, сподівання на те, що кризові явища можна владнати мирним шляхом. А ще все, що відбувається зараз у столиці відкрито названо провокацією, про що свідчить цитата зі звернення: «…ми засуджуємо дії провокаторів, які намагаються дестабілізувати ситуацію, закликаючи людей до насильницького захвату адмінбудівель…».  

Мало того, виступаючи на трибуні міської ради, секретар ради регіонал Олександр Правосуд висловив таку думку. Мовляв, так, була бійка, але ж була і провокація. Перед побитими уже вибачились, а що іще треба?

Опозиційні депутати, незгодні з такою трактовкою, запропонували свій проект рішення, який назвали «Звернення депутатів Прилуцької міської ради». Серед пунктів проекту – заклик до Президента відправити у відставку уряд та взяти під особистий контроль процедуру притягнення до кримінальної відповідальності винних  працівників силових структур у погромі на Майдані; звернення до мешканців міста зберігати порядок і спокій, а до очільників навчальних закладів – не тиснути на студентів, які висловлюють свою громадянську позицію, беручи участь в акціях непокори.

Після двогодинного відстоювання думок та сперечання проголосували  за перший проект. 30 голосів за соціалістичною та ПР більшістю, 7 – проти, 4 – утримались. Другий проект набрав тільки 19 схвалень і був відхилений. Депутат Владислав Кіча, який зав’язав на мікрофоні в сесійній залі стрічку з кольорами українського прапора та прапора Євросоюзу, назвав ухвалене рішення «причесаним, прилизаним, напудреним, і кастрованим».