У Прилук немає грошей для ліквідацію наслідків руйнування колектора
Кожна громада повинна мати матеріальний резерв на випадок надзвичайної ситуації. Така скарбничка про всяк випадок повинна бути як у селах, так і в містах, районах та об’єднаних територіальних громадах. Затвердити її можна рішенням сесії. Звичайно, законодавчо передбачений резервний фонд, однак отримання коштів з нього — більш тривалий процес. Додатковий матеріальний резерв дозволить відразу, як тільки виникла потреба, купити необхідне обладнання чи послуги.
На жаль, місто Прилуки такого пункту витрат не передбачило, що і стало «каменем спотикання» під час ліквідації наслідків руйнування каналізаційного самоплинного азбестоцементного колектора.
Про це зауважив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Сергій Болдирев вчора під час брифінгу.
Нагадаємо, аварія відбулася ввечері 19 січня. Діаметр колектора — 800 міліметрів, глибина залягання — 12-14 метрів.
За дорученням голови обласної державної адміністрації Валерія Куліча створений обласний оперативний штаб. Для проведення робіт залучено дві помпи для відкачування агресивних речовин з регіонального матеріального резерву.
Наразі водопостачання та водовідведення у місті частково відновлено. Автоцистерни для підвозу води у разі необхідності готові забезпечити молокопереробні підприємства області.
Загрози для екології, життя та здоров’я населення немає. Однак, для початку робіт з ліквідації місця пориву потрібно провести підготовчі дії.
Детальніше — у прямій мові директора Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації Володимира Кривенка.
Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
(Оновити зображення коду)