;
Неділя, 16 грудня 2018, 15:18
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Реєстрація користувача

Зареєструватися

Популярні

Кількість злочинів на Прилуччині за перше півріччя

Прилуцькою місцевою прокуратурою спільно з Прилуцьким ВП ГУНП в області проаналізовано стан запобігання і протидії злочинності на території м. Прилуки та Прилуцького району.

Упродовж 2017 зменшилось число облікованих кримінальних правопорушень (1676 проти 1774, або -5,52 %) (по Прилуках та Прилуцькому району обліковано 1200 кримінальних правопорушень), у тому числі особливо тяжких (5 проти 17, або  -70,59%), тяжких (428 проти 510, або -16,08%).

Зменшилась кількість фактів зникнення безвісти (0 проти 2, або -200%), з них очевидних умисних вбивств (0 проти 5, або -500%), умисних тяжких тілесних ушкоджень (5 проти 5). По Прилуках та Прилуцькому району вбивства в поточному році не реєструвались.

Зменшилась кількість крадіжок (758 проти 812, або  -6,65%),  грабежів (7 проти 21, або -66,67%), розбоїв (3 проти 4, або -25%).  По Прилуках та Прилуцькому районі – 556, в тому числі з квартир -106, грабежів-5, розбоїв-2.

Збільшилась кількість шахрайств (100 проти 86, або +16,28%). По Прилуках та Прилуцькому районі - 93.

Зменшилась кількість незаконних заволодінь транспортними засобами (6 проти 26, або -76,92%). По Прилуках та Прилуцькому районі - 6.

Активізовано роботу щодо виявлення злочинів, пов’язаних з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням чи збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (5 проти 1, або +400%). По Прилуках та Прилуцькому районі – 14, в тому числі задокументовано збутів наркотичних засобів - 6.

Скоротилася частка кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми (з 1,02% до 0,82%), групою осіб (з 7,16%до 1,84%), натомість збільшилася кількість злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення (з 44,38% до 48,57%),  у стані алкогольного сп’яніння (з 4,91% до 7,76%).

Упродовж поточного періоду 2017 року Прилуцькою місцевою прокуратурою зібрано та передано до УЗЕ матеріали про вчинення 5 адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією відносно 3 осіб.

УЗЕ в Чернігівській області за вказаними матеріалами складено 5 адміністративних протоколів, які направлено до суду для розгляду.

Всього Прилуцькою місцевою прокуратурою прийнято участь у розгляду судом 14 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією відносно 6 осіб.

В порядку ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» Прилуцькою місцевою прокуратурою внесено  15 подань, з яких 11 даний час розглянуті та задоволені, 4 подання перебувають на розгляді.

  З вказаних подань 4 внесено з метою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією та корупційних злочинів, 2 подання на усунення порушень закону щодо потенційного конфлікту інтересів, передачі особами, уповноваженими на виконання функцій місцевого самоврядування корпоративних прав, 2 подання на усунення порушень вимог закону щодо фінансового контролю.

Відшкодовано  365 549  грн. із заподіяної  загальної  шкоди кримінальними правопорушеннями 902 616 грн., що складає 40, 5 %. З метою відшкодування заподіяних злочинами збитків заявлено позовів на суму 95 986 грн.

Накладено арешт  на майно  на загальну  суму  480 000 грн.

До суду направлено 212 обвинувальних актів, з них з угодою про визнання винуватості – 1.

Прилуцькою місцевою прокуратурою з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян за 1 півріччя 2017 року внесено 22 вказівки, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 20 посадових осіб.

Реалізуючи повноваження на вказаному напрямку роботи, здійснено виїзд до с. Стасівщина (підпорядкування Даньківської селищної ради), де розташований реабілітаційний  центр для жінок залежних від наркоманії та алкоголізму «Церква спасіння релігійної громади повного Євангілія». Вивченням діяльності вказаного центру фактів незаконного утримання осіб, хворих на певні розлади, пов’язані із алко- та  наркозалежністю, не виявлено.

Прилуцькою місцевою прокуратурою за поточний період 2017 вирішено 171 звернення громадян, у тому числі з питань досудового розслідування 97 (або 57%) , задоволено з числа розглянутих 3 звернення, або 1,7%, у тому числі  з питання досудового розслідування  3.

Майже кожна третя скарга з питань досудового розслідування надійшли на дії, рішення слідчих поліції - 30 з 97, та від учасників кримінального провадження 29 з 97 звернень.

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено процесуальні дії у кримінальному провадженні  за фактом безгосподарського використання земель, що спричинило виведення їх з сільськогосподарського обороту.

В ході досудового розслідування встановлено, що в одному з сіл  Прилуцького району на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, площею 1, 253 га та  площею 0, 998 га, що належать місцевому жителю та земельних ділянках сільськогосподарського призначення  площею 2 га кожна, всупереч ст.35 Закону України «Про охорону земель» знятий грунтовий покрив та розроблений кар’єр для видобутку піску.

Ухвалами слідчого судді накладено арешт на належні підозрюваному земельні ділянки та на екскаватор, яким проводились роботи.

В рамках кримінального провадження до суду подано позов про відшкодування шкоди, завданої нецільовим використанням земель на суму 8383 грн.

Обвинувальний акт у вказаному провадженні скеровано до суду, на даний час триває судовий розгляд.

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено процесуальні дії  у кримінальному провадженні за ст. 367 КК України (службова недбалість) стосовно посадової особи органу місцевого самоврядування, за фактом неналежного використання службовою особою своїх обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди державним інтересам.

Встановлено, що внаслідок неналежного виконання своїх обов’язків вказаним посадовцем  зайво нараховано та пред’явлено до оплати вартості робіт в рослинництві за період з серпня 2013 до жовтня 2014  року на загальну суму 114 338, 24  грн.,  внаслідок чого місцевому бюджету Прилуцької міської ради заподіяно істотної шкоди у вказаному розмірі.

У квітні 2017 року обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні скеровано до суду.

Вироком Прилуцького міськрайонного суду вказаного посадовця визнано винним та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 грн. з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки.

         Упродовж січня – поточного періоду  2017 року Прилуцькою місцевою прокуратурою пред’явлено позовів на загальну суму 13 703 тис. грн. Судами задоволено 18 позовів (з урахуванням позовів минулого періоду) на суму 3879 тис. грн., добровільно відшкодовано 2853 тис. грн., що разом становить 51,4 % від розглянутих вимог.

У сфері земельних відносин заявлено 10 позовів на суму 10121 тис. грн., задоволено 5 позовів на суму 3702 тис. грн. Площа повернутих державі земель та земель, незаконне надання яких попереджено, становить 21 га.

Прилуцькою місцевою прокуратурою, станом на сьогодні, до Прилуцького міськрайонного суду скеровано 2 позовні заяви про стягнення із місцевих жителів  на користь бюджету м. Прилук упущеної вигоди від оренди землі на суму близько 158,7 тис. грн., які розглянуті та задоволені. На даний час подана позовна заява до місцевого жителя щодо стягнення упущеної вигоди від оренди землі на суму 620 тис. грн.

Крім того, завдяки роботі Прилуцької місцевої прокуратури із суб’єктами господарювання, яким нараховані збитки, до місцевого бюджету у добровільному порядку 5 особами  сплачено коштів на суму 95,7 тис. грн.

У сфері захисту навколишнього природного середовища пред’явлено 2 позови на суму 30 тис. грн., задоволено (з урахуванням минулих періодів) 5 позовів на суму 95 тис. грн.

         Пред’явлено позовів на відшкодування  шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями - 5 на суму 15 тис. грн., розглянуто 5 позовів на суму 9 тис. грн.

         Виконано судових рішень на 1031 тис. грн. з  3746 тис. грн.

 

 


Автор: За інформацією Прилуцької місцевої прокуратури
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Прилуках скандальний син мера побив активіста

Син мера Прилук Ярослав Попенко після нащодавньої ДТП, коли він у стані алкогольного сп’яніння збив електричну опору, продовжує їздити за кермом нової автівки та жорстоко побив місцевого...

Прилуки запрошують на ярмарок

29-30 вересня 2018 року  в м.Прилуки Чернігівської області відбудеться Прилуцький міжрегіональний Воздвиженський ярмарок - дводенне колоритне дійство...

Мер Прилук Ольга Попенко після скандальної аварії сина пішла у відпустку

Так балакають у Прилуках. Проте 69-річний Анатолій Шамрай, секретар міської ради, який нині виконує обов’язки міського голови, не поділяє цієї думки.— Ольга Михайлівна у серпні була у...

Подробиці ДТП за участю п'яного сина мера Прилук

Син мера Прилук Ольги Попенко Ярослав став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди. На своєму автомобілі Renault він зніс електричний стовп і врізався у "Москвич". Аварія сталася 10 вересня на...

Депутат Прилуцької міськради заплатить штраф за несвоєчасне подання декларації

Постановою Чернігівського районного суду від 17.07.2018, депутата Прилуцької міської ради визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч....