У Прилуках вирішували долю професійного ліцею
Після ухвалення Верховною Радою Закону «Про Державний бюджет на 2016 рік» міста обласного значення мали б узяти на своє утримання професійно-технічні заклади освіти (ПТО). Таке рішення - одна з вимог процесу децентралізації. У Прилуках підтримувати ініціативу Парламенту відмовилися, адже відчутний дефіцит коштів на потреби медичної та освітньої галузі й так загрожує невиплатою заробітних плат бюджетникам уже із середини року.
Повернутися до цього питання Прилуцька міська рада була змушена 5 лютого під час засідання позачергової сесії, бо напередодні Верховна Рада змінила думку щодо фінансування профтехосвіти і залишила все, як було раніше. Тож заклади ПТО фінансуватимуть за кошти обласного бюджету та бюджетів міст обласного значення, а також завдяки державній субвенції на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах.
А якщо такий заклад розташований у місті обласного значення, то з чийого бюджету мають надходити кошти на його утримання - обласного чи міського? Саме цю проблему й обговорювали прилуцькі депутати під час позачергової сесії. Зокрема, вирішували долю Прилуцького професійного ліцею, де навчаються діти як із самих Прилук (153 чол.), так і з району (143 чол.). Ці учні перебувають на повному державному забезпеченні і вже другий місяць не отримують жодних виплат. А серед них понад 200 дітей із малозабезпечених сімей, 41 дитина - це діти-сироти та інваліди.
Поки на державному рівні триває процедура узгодження, ліцей не має коштів на існування. Тому голови фракцій, міський головаОльга Попенко, начальник фінансового управління Олена Ворона внесли пропозицію виділити з міського бюджету 1 млн 600 тис. гривень на утримання закладу на наступні два місяці.
Проект рішення викликав у депутатів неоднозначну реакцію. Адже 1 млн 600 тис. грн - неабияка частка від 34 мільйонів, яких бракує на заробітні плати до кінця року освітянам та медикам Прилук. Деякі депутати застерігали, що після одноразової підтримки місто може перейти на повне утримання ліцею. На що секретар Прилуцькоїміськоїради Анатолій Шамрай відповів:
- Так, нині ми ризикуємо втратити ці півтора мільйона, але без підтримки області в подальшому нам також не обійтися.
Тож, відгукнувшись на це прохання, ми не лише допоможемо прилучанам, які працюють та навчаються в ліцеї, а й зможемо потім отримати тридцять мільйонів, яких не вистачає на зарплати медикам і освітянам.
Зваживши усі «за» і «проти», депутати все ж ухвалили рішення про виділення коштів і зміни до міського бюджету.
Автор: Любов Рубан, "Деснянка" №7 (587) від 11 лютого 2016, gorod.cn.ua
(Оновити зображення коду)