;
Субота, 18 травня 2024, 22:26
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися

Реєстрація користувача

Зареєструватися

Популярні

Деякі ключові посади в області зайняли люди, так чи інакше пов’язані з Прилуками

Упродовж останніх кількох місяців деякі ключові посади в обласній владі зайняли люди, так чи інакше пов’язані із містом Прилуки. Що ж це за місто - «кузня кадрів»?

Скажімо, призначений у березні обласний прокурор Володимир Стеценко у 1990-х роках працював прокурором міста Прилуки та помічником прокурора Прилуцького району. Перший заступник Чернігівського міського голови Микола Миргородський, якого більшість депутатів вперше побачили на березневій сесії міської ради, зразу ж був обраний на посаду. А він у 1980-90-х роках був на керівних посадах у міліції Прилуцького району та старшим слідчим Прилуцької прокуратури. Призначений наприкінці травня начальником Головного управління юстиції області Юрій Власенко народився й виріс у Прилуках.

Чому 60-тисячний населений пункт з півдня Чернігівщини несподівано став постачальником, так би мовити, «високопосадових» кадрів для обласної влади? Хто там працює зараз і кого ще можуть Прилуки дати Чернігову й області?

Майже місяць, як у Прилуках новий міський голова. Можливо, після розформування спецпідрозділу «Беркут» вирішив «розформуватися» і мер Прилук Юрій Беркут, який подав у відставку, щоб поборотися за посаду на позачергових виборах. Народне волевиявлення сказало Беркуту «Ні!» та знайшло йому заміну в особі Дмитра Барнаша. Щоправда, зміни не торкнулися заступників Беркута, які майже в повному складі зберегли свої крісла. Чи не єдиним, хто прийшов разом із Барнашем, став колишній футболіст прилуцької команди «Європа» Дмитро Даценко, який обійняв посаду заступника міського голови з гуманітарних питань.

- Чому прилуцькі посадовці стали затребуваними у Чернігові? Жодних думок з цього приводу, - сказав 32-річний Дмитро Даценко, який вищу освіту здобував у чернігівський «регіоналці».

- Багато хто в Чернігові невдоволений роботою віце-мера з гуманітарних питань. Говорять, буцімто молода та недосвідчена дівчина не дуже добре справляється з обов’язками. Якби Вам запропонували її посаду, Ви б погодились?

- Не хочу загадувати наперед, - попередив пан Даценко. - Зараз у мене в Прилуках є певні завдання. Слід показати місцевій громаді результат своєї роботи, досягти успіхів на цій ниві, а вже потім думати про щось інше. Сьогодні моя мета - скільки Бог дасть, працювати на благо міста Прилуки. Першочергові завдання - вивчення ситуації та боротьба із корупцією у освітній та медичній галузях.

У Прилуцькому міському відділі Служби безпеки України все засекречене, як у кращі роки КДБ. Кажуть, що заборонити не можуть, але не радили'б навіть... фотографувати будівлю відділу. Прилуцькі розвідники ні з ким і ні про що без «відмашки» з Києва не говорять, а про їхню ударну роботу можна дізнатися виключно на офіційному сайті СБУ. На питання щодо попиту на прилуцьких чиновників один зі співробітників відповів своїм запитанням: «Як Ви гадаєте, чи кваліфіковані кадри у місті, що дає 1 % державного бюджету та 70% обласного?»

- До мене із рапортами стосовно переходу до Чернігова ніхто не приходив, - доповів начальник міського відділу міліції міста Прилуки полковник Олександр Меша. - Я взагалі проти відтоку кадрів, бо йдуть передусім досвідчені.

Пан Меша на посаді всього місяць, а, значить, сам нещодавно звідкілясь «відтік». І, звісно ж, він досвідчений та професійний. Похвалився, що «за неповний рік на останньому місці роботи - жодного нерозкритого вбивства». До Прилук працював на керівних посадах у Миколаєві, Сумах, Харкові. Там же і в ті ж часи, де й начальник обласної міліції генерал Демченко, якого на Чернігівщині звинувачують у призначенні на посади «заїжджих» міліціонерів.

- З Олегом Михайловичем ми давно разом працюємо, - пояснив полковник Меша. - І сюди я приїхав, щоб підставити йому плече.

«Підпорку» під своє плече пан полковник привозити не збирається, а на припущення, що міліцейські гастар-байтери прагнуть тільки заробітку, відповідає словами Демченка: «З якою валізою приїхав, з тією і поїду».

Проте невдоволення найближчими підлеглими має. Каже, що у Прилуках вперше за довгу кар’єру у міліції зіткнувся із таким швидким поширенням таємної інформації: не встиг сповістити підлеглих про проведення операції із затримки наркоторговців, а «бариги» вже про все дізналися й підготувалися.

- Якщо заступники не будуть відповідати моїм вимогам, то будемо шукати їм заміну. Візьму місцевих лейтенантів і хай працюють, - припустив полковник. - Досвід - справа наживна, аби тільки чесними були.

Серед підрозділів прилуцької міліції відділ по боротьбі із незаконним обігом наркотиків полковник вважає найбільш проблемним та потребуючим якісних змін.

- Чи погодитесь на посаду в Чернігові?

- Якби Олег Михайлович запропонував, то погодився б, - відповів пан Меша та підкріпив слова приказкою про солдата, що мріє стати генералом.

Як усі вищезгадані, нещодавно працює на посаді й прилуцький міжрайонний прокурор Сергій Володимирович Івашко.

- Ви вже, мабуть, 52-й, хто запитує, чи не син я голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира івашка, - «підрахував» прокурор. - Він навіть сам, коли приїздив до Прилук на інавгурацію нового мера, говорив: «Дай на родича подивлюсь».

Пан Івашко-молодший, уродженець Ніжинщини, на посаді з середини квітня, а до цього працював на Чернігівщині у деяких районних та в обласній прокуратурі.

- Специфічність Прилуцького району для мене в тому, що тут знаходиться виправна колонія, - поділився пан прокурор. - Такого не було в тих районах, де я працював раніше.

Щодо свого гіпотетичного переходу в Чернігів говорить, що не вважає роботу в Прилуках обов’язковою умовою стрімкого кар’єрного росту.

- На мою думку, призначати на керівну посаду слід людину, яка має великий досвід роботи, - зазначив пан Івашко. - У будь-якому разі керівництву видніше, а воно на найближчі п’ять років призначило мене.

Слід сподіватися, що пан прокурор вміє зосереджуватися на роботі, абстрагувавшись від оточуючих. Бо з такими красунями, які сидять у його приймальні, думати про роботу дуже важко.

* * *

Отже, в Прилуках відбулась майже повна люстрація і більшість керівників органів влади були замінені. Лише час покаже, ким вони є насправді -людьми з новими й законними підходами до управління чи просто новими обличчями зі звичною корупційною сутністю.

А для прилуцького «бомжа» дяді Толі поки не змінилося нічого: він і раніше харчувався з контейнера у центрі міста, і нині не змінив «меню». А ось напередодні виборів дехто з кандидатів його трохи підгодовував.


Автор: Ігор Стах, "Чернігівщина" №26 (478) від 26 червня 2014, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

У Прилуцькій міській раді вже всьоме не змогли провести сесію

Сьогодні, 1 квітня, в Прилуках вже всьоме не змогли провести сесію міської ради. Тож місто продовжує існувати без прийнятого бюджету на 2021 рік. На восьму (позачергову) сесію Прилуцької міської...

Біля Прилук перекриють дорогу: ремонтуватимуть шляхопровід над залізницею

З 09:00 27 жовтня 2020 року біля Прилук перекривається рух ділянкою дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка (км 138+100 - 140+000). Це пов'язано з початком робіт з реконструкції шляхопроводу над...

До поліції написали 11 заяв щодо порушень зовнішньої агітації

Протягом жовтня представники громадянської мережі «ОПОРА» вже написали 11 заяв до поліції, повідомили в організації. Три заяви пов’язані з розміщенням агітації на зупинках, що...

Чому батьки досі не можуть поховати тіло 14-річного Дениса Чаленка: нові обставини смерті хлопчика

За тиждень - рік по смерті Дениса Чаленка. Було це вбивство чи нещасний випадок - справа і досі не розслідувана. Батьки скликають пресконференцію і просять  про допомогу. Головна версія...

COVID-19 на Чернігівщині: яка ситуація сьогодні

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину 20 серпня в області виявлено 35 нових випадків COVID-19. Захворювання діагностували у 12 жителів Носівського...